Wystawa podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Od 28 lipca do 5 sierpnia 2012r., podczas trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej na żywieckim rynku można było zapoznać się z wystawą rysunków i fotografii wykonanych przez uczestników naszego projektu. Wystawie towarzyszyła ekspozycja makiety, która została wykonana przez uczniów Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych z Żywca i Strednej Odbornej Skoly Drevarskiej z Krasna nad Kysucou ze Słowacji w czasie polsko - słowackich warsztatów stolarskich a także fotorelacja z realizowanego projektu. W czasie wystawy członkowie Koła Architektury Regionalnej, działającego w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych wraz z opiekunem - Panią Magdaleną Molendą zachęcali zwiedzających do głębszego zapoznania się z problemem konieczności ochrony architektury regionalnej na terenie Beskidu Żywieckiego i Kisuckiego a także ideą realizowanego projektu. 

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający chętnie przyglądali się uczniowskim pracom, podziwiali makietę oraz dyskutowali nad problemami związanymi ze współczesnymi "zasadami" budowania. Wzdłuż alejki utworzonej z plansz zawierających prace naszych uczniów często tworzyły się kolejki.

Każdy Zwiedzający mógł zabrać materiały promocyjne związane z realizowanym projektem - notesy, długopisy, komplety złożone z notesu i długopisu, breloki i smycze a także opracowaną "Fotorealcję z realizacji projektu pt. Śladami beskidzkiej Architektury Regionalnej".

Szacujemy, że wystawę zwiedziło co najmniej 1500 osób.

ywiec 058kopia

żywiec 043kopia

żywiec 048kopia

żywiec 071kopia


unia 270 92         erb 229 58         logo pl sk pwt 178 118

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy i w 5% - Powiat Żywiecki.