Najbliższe wydarzenia

W dniach 22 i 23 marca 2012r w murach Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu będziemy gościć nauczycieli słowackich, którzy przyjadą na zaplanowane 2-dniowe warsztaty. W czasie ich trwania, wspólnie z polskimi nauczycielami opracują uproszczoną dokumentację architektoniczno-budowlaną wybranych obiektów budownictwa regionalnego, na podstawie której, w kwietniu i maju br. w czasie międzynarodowych warsztatów stolarskich młodzież uczestnicząca w projekcie wykona cztery makiety. W wakacje makiety zostaną przekazane do Muzeum w Żywcu (2 szt.) oraz Muzeum w Cadcy (2 szt.).
W czasie spotkania nauczyciele odwiedzą również Muzeum Browaru Żywieckiego oraz zabytkowe obiekty budownictwa regionalnego na terenie naszego powiatu.

unia 270 92         erb 229 58         logo pl sk pwt 178 118

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy i w 5% - Powiat Żywiecki.