Spotkanie ze Słowakami

Zgodnie z zapowiedzią, w dniach 22-23 marca br. do Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych w Żywcu przyjechali nauczyciele ze Strednej Odbornej Skoly Drevarskiej w Krasno nad Kysucou - dyrektor - Jan Palko, zastępca dyrektora Peter Kubis, inż. arch. Beata Kontrisova oraz inż. Frantisek Kasuba. Z ramienia Zespołu Szkół Budowlano Drzwnych w spotkaniu brali udział - dyrektor - mgr inż. Ewa Kaplyta, opiekun Koła Architektury Regionalnej - mgr inż. Magdalena Molenda, nauczyciele przedmiotów zawodowych - mgr inż. arch. Marek Kluszczyński, mgr inż. Dariusz Steczek oraz częściowo mgr inż. Wojciech Kądziołka i mgr inż. Beata Szemraj - koordynator projektu.

W czasie spotkania przede wszystkim pracowano nad dokumentacją makiet, które już w kwietniu uczniowie uczestniczący w projekcie mają wykonywać.
spotkanie 1
spotkanie 2

spotkanie 3
Nie zabrakło okazji do zacieśnienia znajomosci i zwiedzania ciekawych obiektów beskidzkiej architektury. Nauczyciele zwiedzali min. Muzeum Browaru Żywiec, Karczmę w Targanicach, Starą Karczmę w Jelesni i karczmy w Węgierskiej Górce i Żywcu. Byli również w Dworze Skibówki w Ustroniu i w Clebowej Chacie w Górkach Małych k. Brennej. Na zakończenie spotkania wspólny posiłek zjedli w Karczmie "Rogata" w Bielsku Białej.
spotkanie 5

spotkanie 6

spotkanie 7

spotkanie 8

unia 270 92         erb 229 58         logo pl sk pwt 178 118

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy i w 5% - Powiat Żywiecki.